تحقیقات پسته
(خدمات مشاوره باغات پسته)
صفحات وبلاگ
نویسنده: محسن حیدری - ۱۳٩۱/۱٠/۱٧

معرفی ارقام هیبرید پسته جدید در فن‌بازار

رئیس مرکز تحقیقات پسته کشور با اشاره به معرفی ارقام هیبریدی جدید در هفته پژوهش امسال گفت: قرار است در فن‌بازار چهار رقم پسته هیبرید جدید معرفی شود.

 

امیرحسین محمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب افزود: تحقیقات دستیابی به ارقام مقاوم به شوری در دو فاز انجام شد که در مرحله دوم قرار است چند نوع هیبرید مقاوم به شوری را همزمان با هفته پژوهش در فن‌بازار معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: این هیبریدها در مرحله آزمایشی در گلخانه تست شده‌اند که انتظار داریم در فضای باغ نیز به همان نتیجه دست یابیم.

رئیس مرکز تحقیقات پسته کشور ادامه داد: علاوه بر تحقیقات در بخش ارقام مقاوم به شوری، تحقیقاتی نیز در زمینه ارقام مقاوم به تنش، خشکی و بیماری‌ها نیز صورت گرفته است که امیدواریم از میان چهار هیبرید معرفی‌شده این ارقام مقاوم به خشکی نیز باشند.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: درباره آفت شیره خشک پسته که نیز یکی از مهم‌ترین آفات این محصول است، تحقیقات جامعی صورت گرفته که پس از اتمام آن، این ارقام معرفی خواهند شد./

 

خبرنگار: سهیلا گلی‌زاده

لینک مستقیم خبر: http://www.iana.ir/tahghighaat/item/9560-1.html

محسن حیدری
محسن حیدری کارشناس تحقیقات وتوسعه باغات پسته (از سال 1381 در زمینه تحقیقات و توسعه باغات پسته و نهاده های کشاورزی فعالیت دارم .) در استان های تهران - قم و قزوین به باغداران پسته خدمات مشاوره و نظارت فنی ارائه می شود. لطفا جهت اخذ اطلاعات مربوط به خدمات مشاوره به صفحه خدمات مراجعه فرمایید. agribusiness2@gmail.com
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :